Po półtora roku testów możemy to nareszcie ogłosić - GKM Grudziądz i Lumifil wprowadzają rozwiązanie, którego świat żużla jeszcze nie znał - silniki napędzane energią odnawialną!

Zawodnicy GKM Grudziądz już od nadchodzącego sezonu będą używać silników, które będą wykorzystywać energię ze słońca. Ekologiczne rozwiązania, zero emisji spalin, a przede wszystkim duże oszczędności ze względu na brak zużycia paliwa, popularnego metanolu, który na stadionach żużlowych gościł od wielu lat. Jednakże świat się zmienia...

A to nie koniec rewolucji. Możemy zdradzić już teraz, że obowiązek stosowania naszego autorskiego systemu napędzania motocykli stanie się powszechny w każdej polskiej lidze żużlowej. Kolejnym etapem będą zapewne ligi zagraniczne i ostatecznie cykl GP. Prawnicy związków pracują już nad stosownymi zmianami w regulaminach.

Nasi inżynierowie od kilkunastu miesięcy w całkowitej tajemnicy i przy pełnym wsparciu władz klubu GKM Grudziadz testowali wykorzystanie energii słonecznej w motocyklach żużlowych. Dziś możemy śmiało ogłosić wielki sukces tego projektu. Zależało nam przede wszystkim na uzyskaniu mocy, a wyniki są fenomenalne  – mówi Michał Wejner, prezes firmy Lumifil Innovations. – Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nasza innowacyjną technologią są zainteresowani włodarze cyklu Grand Prix. Dodam też, że nie jest to ostatnia nowinka jaką szykują nasi inżynierowie z działu inicjacji – kończy szef Lumifil.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113