• Wdrożenia paneli słonecznych we Francji w I kwartale 2021 roku
    16.06.2021

    Wdrożenia paneli słonecznych we Francji w I kwartale 2021 roku

Łączna moc fotowoltaiczna (PV) podłączona do sieci we Francji osiągnęła 11,53 GW na koniec marca, po tym jak w pierwszym kwartale uruchomiono 546 MW nowych instalacji.

Fotowoltaika we Francji

W pierwszym trymestrze 2021 roku krajowy przemysł solarny uruchomił 13 300 instalacji fotowoltaicznych, wynika z danych Departamentu Danych i Studiów Statystycznych francuskiego ministerstwa energii. Liczba nowych instalacji wzrosła o 177% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku, kiedy to uruchomiono tylko 197 MW elektrowni słonecznych.

Elektrownie fotowoltaiczne

Oprócz zwiększonej liczby nowych parków fotowoltaicznych, wzrost kwartalnych wdrożeń przypisuje się podłączeniu do sieci większych elektrowni, powiedział rząd. Z łącznej mocy 546 MW, około 63% pochodzi z instalacji większych niż 250 kW.

Według statystyk, największa liczba nowych parków fotowoltaicznych podłączonych do sieci została uruchomiona w regionach Nowa Akwitania i Occitanie, na które przypadło odpowiednio 180 MW i 110 MW całkowitej mocy zainstalowanej.

Energia ze słońca we Francji

Produkcja energii słonecznej w pierwszym kwartale wyniosła 2,0 TWh, co stanowi spadek w porównaniu z 2,29 TWh rok wcześniej ze względu na niższy poziom nasłonecznienia. Fotowoltaika zaspokoiła 1,4% krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną w ciągu trzech miesięcy.

Przyszłość fotowoltaiki

Na koniec marca Francja dysponowała potencjałem projektów solarnych o łącznej mocy 8,8 GW. Około 2,8 GW z tych projektów ma już podpisane umowy na przyłączenie do sieci.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113