• Termomodernizacja
  Termomodernizacja

  Gruntowne podejście
  do oszczędzania energii

Audyt energetyczny

Czym jest audyt energetyczny?

Audyt energetyczny zawiera szczegółowe informacje na temat wytwarzanej w budynku energii z uwzględnieniem ich źródeł i ubytków.

Dzięki dokładnej analizie energetycznej budynku możliwe jest podjęcie dalszych działań, mających na celu skuteczne zarządzanie gospodarką cieplną.

Elementy audytu

Co należy ująć
w audycie energetycznym?

Rozszerzony audyt energetyczny uwzględnia wiele elementów, które mają wpływ na ciepło w domu lub przedsiębiorstwie. Znaczenie ma nie tylko źródło ciepła, ale także punkty, którymi ucieka ono na zewnątrz.
Budynek poddawany audytowi energetycznemu

Informacje ogólne

Podczas przeprowdzania audytu zwrócimy uwagę m.in. na obszar, w którym znajduje się nieruchomość i występujące w nim średnie nasłonecznienie, jak i sąsiedztwo innych budynków lub drzew, które mogą wpływać na ilość docierających do budynku promieni słonecznych.

Stolarka okienna

Od jakości oraz współczynnika termoizolacyjności okien i drzwi zależy spora częśc gospodarki cieplnej budynku.

Oświetlenie

Punkty świetlne w budynku oddają ciepło, jednocześnie zużywając energię elektryczną. Jej ilość zależy od użytych urządzeń i żarówek. Dlatego ważne, by przygotowując audyt nie pominąć oświetlenia, aby następnie móc zaproponować optymalne rozwiązania.

Bramy

Jeśli do nieruchomości przynależy garaż, brama garażowa stanowi spory otwór, którego termoizolacja ma znaczenie dla gospodarki cieplnej budynku.

Wentylacja oraz klimatyzacja

Nie bez znaczenia jest to, w jaki sposób odbywa się wymiana powietrza pomiędzy omem a otoczeniem.

Konstrukcja budynku

Znaczenie ma nie tylko rodzaj użytego materiału budowlnaego i ewentualne docieplenia elwacji, ale także struktura i spadzistość dachu. Podczas audytu ocenimy i rozważymy optymalne miejsce dla instalacji paneli fotowltaicznych tak, by uzyskać największą efektywność wobec pozycji słońca.

Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody

Ile energii zużywa gospodarstwo na ogrzanie pomieszczeń i wody? Po przeprowadzeniu audytu będziemy mogli zaproponować optymalne rozwiązanie, dostosowując propozycję do potrzeb gospodarstwa.

Oferta

Zobacz naszą ofertę

 • Jesteś zainteresowany?
  Umów się na spotkanie.
  Wykonamy bezpłatny audyt dla Ciebie.

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113