Zastanawialiście się kiedyś, jak można wykorzystać proekologiczne rozwiązania w handlu? Właśnie zaczyna się rozwój w tej dziedzinie. Fotowoltaikę kojarzymy przede wszystkim z panelami słonecznymi na dachach naszych domów. To rozwiązanie jest na razie najpopularniejsze, jednak świat idzie o kolejny krok technologicznie. W ostatnich latach powstały już ławki solarne, samochody napędzane prądem, a co za ty idzie stacje ładowania takich pojazdów.

Przyszłość fotowoltaiki

Jakie rozwiązania ekologiczne możemy zastosować w handlu? Otóż sklep sieci „Żabka” w Warszawie otworzył właśnie pierwszy tego typu lokal handlowy z tyloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Biuro prasowe sklepu porównuje swój eksperymentalną placówkę do laboratorium, w którym testowane zostaną innowacyjne, energooszczędne rozwiązania na skalę światową z branży fotowoltaicznej.

Technologie fotowoltaiczne

„Żabka” powstała w 100% z odnawialnych źródeł energii. Na dachu sklepu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne, na szybach zastosowano kropki kwantowe. Posadzka to dopiero wynalazek! Kinetyczna podłoga zamienia kroki w energię. Przed sklepem nie zabrakło innowacyjnych rozwiązań. Znajduje się tam kilka nowoczesnych form takich jak EKOmat, stacja ładowania samochód elektrycznych, ławka solarna oraz stacja naprawy rowerów.

Ekologia dzięki odnawialnym źródłom energii

Rozwiązania zastosowane w sklepie skupiają się na czterech filarach: czyste powietrze, zielona energia, drugie życie oraz zielony transport. Wiceprezes „Żabki” informuje, że w samym sklepie, ale także w jego obrębie znajduje się około 20 rozwiązań sprzyjających ekologii. Poza tym meble pochodzą z recyklingu, a przez osoby pracujące przy tym projekcie została zbudowana ściana z butelek z plastiku.

Fotowoltaika, czyli ekologiczne rozwiązania

Fotowoltaika to dziedzina wciąż świeża, z roku na rok przybywa nowych rozwiązań, które sprzyjają środowisku, ale także oszczędności. Ławki solarne, autobusysamochodystacje ładujące. Panele fotowoltaiczne to świetne rozwiązanie dla wielkich przedsiębiorstw, ale także, jak w tym przypadku mikroinwestycji. Prosumenci inwestując w fotowoltaikę, inwestują w przyszłość swoją, ale również w czystość naszego globu.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113