• Czym jest energia słoneczna i jak działają panele fotowoltaiczne?
    27.09.2021

    Czym jest energia słoneczna i jak działają panele fotowoltaiczne?

Mówiąc najprościej, energia słoneczna jest najbardziej obfitym źródłem energii na Ziemi. W dowolnym momencie w Ziemię uderza około 173 000 terawatów energii słonecznej, to ponad 10 000 razy więcej niż wynosi całkowite zapotrzebowanie na energię na świecie.

Energia ze słońca w Twoim domu

Dzięki przechwytywaniu energii słonecznej i przekształcaniu jej w energię elektryczną dla Twojego domu lub firmy, energia słoneczna jest kluczowym rozwiązaniem w walce z obecnym kryzysem klimatycznym i zmniejszeniu naszej zależności od paliw kopalnych.

Działanie energii słonecznej

Nasze Słońce jest naturalnym reaktorem jądrowym. Uwalnia ono maleńkie pakiety energii zwane fotonami, które pokonują odległość 93 milionów mil od Słońca do Ziemi w ciągu około 8,5 minuty. Co godzinę na naszą planetę oddziałuje wystarczająca ilość fotonów, aby wygenerować wystarczającą ilość energii słonecznej do teoretycznego zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na energię przez cały rok.

Obecnie energia fotowoltaiczna stanowi zaledwie pięć dziesiątych jednego procenta energii zużywanej w Stanach Zjednoczonych. Ale technologia słoneczna jest coraz lepsza, a koszt wykorzystania energii słonecznej gwałtownie spada, więc nasza zdolność do wykorzystania obfitości energii słonecznej rośnie.

W 2017 roku Międzynarodowa Agencja Energii wykazała, że energia słoneczna stała się najszybciej rozwijającym się źródłem energii na świecie - po raz pierwszy wzrost energii słonecznej przewyższył wzrost wszystkich innych paliw. Od tego czasu energia słoneczna nadal rośnie i bije rekordy na całym świecie.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113