• Pierwsza w Polsce umowa PPA na dostawę energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych zasili produkcję cementu
    26.02.2021

    Pierwsza w Polsce umowa PPA na dostawę energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych zasili produkcję cementu

Lokalna spółka-córka niemieckiej firmy będzie przez dziesięć lat pobierać energię elektryczną z parku solarnego o mocy 65 MWp, położonego między Poznaniem a Berlinem, na podstawie umowy o zakup energii elektrycznej.

Pierwsza umowa PPA

Pierwsza umowa zakupu energii słonecznej (PPA) w Polsce jest znakiem konkurencyjności energii odnawialnej nawet w kraju wciąż silnie uzależnionym od węgla.

Energia konwencjonalna

Jest to dowód na to, że energia fotowoltaiczna może, bez żadnych dotacji, być konkurencyjna w stosunku do energii konwencjonalnej. Może dziać się tak nawet w kraju europejskim położonym dalej na północ, który nadal wytwarza 80% swojej energii elektrycznej z węgla.

Dekada fotowoltaiki

Zgodnie z warunkami umowy, firma będzie dostarczać energię słoneczną z planowanej elektrowni w pobliżu granicy z Niemcami. Będzie działo się tak minimum przez dekadę do Cementowni Górażdże, spółki zależnej niemieckiej firmy.

Fotowoltaika na świecie

Dobrą prognozą na przyszłość jest to, że nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, firmy zaopatrują się w zieloną energię elektryczną. Jako unikalny model dla Polski, firma stanowi strukturę ekonomiczną zabezpieczającą przed rosnącymi kosztami energii elektrycznej po stałej cenie. Pozyskiwanie energii z energii słonecznej nie tylko zmniejsza emisję CO2 przez firmę. Skutkuje to również znacznymi oszczędnościami na rachunkach za energię elektryczną w firmie.


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113