• Kocioł elektrodowy

  Kocioł elektrodowy
  - piec elektrodowy

Kocioł elektrodowy - piec elektrodowy

Czym jest piec elektrodowy?

Piec elektrodowy to inaczej kocioł elektrodowy, czyli urządzenie elektryczne, dzięki któremu możliwe jest ogrzewanie domów, mieszkań, czy pomieszczeń gospodarczych.

Przypływający prąd pomiędzy zanurzonymi w wodzie elektrodami pozwala na ogrzanie pieca, co w następstwie wywołuje oddanie ciepła instalacji rurowej do grzejników.

Kocioł elektrodowy - piec elektrodowy

Kocioł elektrodowy
a fotowoltaika

Piec został stworzony po to, aby być uzupełnieniem dla instalacji fotowoltaicznych.

Połączenie tych dwóch technologii powoduje, że użytkownik indywidualny oraz producent rolny uzyskuje niezależność energetyczną. W długim okresie ma zagwarantowane minimalne koszty związane z uzyskaniem prądu oraz ciepła.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto zastosować
kocioł elektrodowy?

Elastyczność użycia

Kocioł elektrodowy można zastosować w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, w także w pomieszczeniach gospodarczych, czy usługowych.

Małe gabaryty

Piece elektrodowe są niewielkimi urządzeniami, mogącymi być zainstalowanymi np. na ścianie, czy przy meblowej zabudowie.

Różne możliwości podłączenia

Kocioł elektrodowy można podłączyć do centralnego ogrzewania, wymiennika ciepłej wody użytkowej, jak i poprzez będący w pobliżu bufor ciepła.


Kocioł elektrodowy - piec elektrodowy

Jak działa piec elektrodowy?

Zasada działania kotła polega na ogrzewaniu dostarczanej cieczy w module grzewczym, poprzez przepływ prądu pomiędzy elektrodami należącymi do jednego z trzech obwodów elektrycznych.

Ogrzana ciecz jest podawana dalej za pomocą pompy wodnej do wężownicy umiejscowionej w zbiorniku (buforze), albo do zbiornika tworzącego płaszcz wodny lub też do wymiennika ciepła. Specjalny płyn jest on ogrzewany i podawany do zasobnika, w którym następnie odbywa się ogrzewanie wody.

Kocioł elektrodowy - piec elektrodowy

Płyn w kotle elektrodowym

Płyn został opracowany we współpracy z Politechniką Śląską. Aby ciecz w procesie elektrolizy mogła zostać ogrzana musi mieć odpowiednie pH wynoszące 6,5 – 8,5 pH.

Ciecz jest delikatna powstała na bazie wody destylowanej, która została wzbogacona o pewien związek chemiczny Krążący w układzie zamkniętym płyn trafia do zbiornika buforowego. Wężownicami przepływa przez niego. W zbiorniku zaś znajduje się woda. Jest ona ogrzewana gorącym płynem. Bufor zaś zintegrowany jest z instalacją, CO. Przepływająca przez niego woda jest ogrzewana i trafia do kaloryferów. Ustawiana jest histereza, czyli temperatura, poniżej, której kocioł się włącza i powyżej której się wyłącza. Wartością histerezy regulowana jest temperatura powietrzna w budynku.

 • ogrzewanie elektrodowe
  Zainteresowany ogrzewaniem elektrodowym?
  Zadzwoń lub napisz do nas
  i umów się na konsultację
Oferta

Zobacz naszą ofertę

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113