Ile paneli słonecznych potrzebuje przeciętny dom? Ile paneli słonecznych potrzebuję dla domu z 3 sypialniami? Ile paneli słonecznych potrzebuję do domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych? To częste pytania dla aspirujących właścicieli domów z instalacją solarną. Określenie, ile paneli słonecznych będzie potrzebne do domu wymaga najpierw wiedzieć, jakie są Twoje cele. 

Potrzeby fotowoltaiczne

Czy chcesz zminimalizować swój ślad węglowy? Zmaksymalizować zwrot z inwestycji? Zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy? Większość ludzi chce zaoszczędzić pieniądze przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływu na środowisko.

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne

Aby obliczyć, ile paneli słonecznych potrzebujesz, musisz wiedzieć:

Jakie jest Twoje średnie zapotrzebowanie na energię?

Ile obecnie zużywasz energii w watach?

Klimat i ilość światła słonecznego w Twojej okolicy.

Sprawność paneli słonecznych, które bierzesz pod uwagę.

Fizyczny rozmiar paneli słonecznych, które bierzesz pod uwagę.

Energia słoneczna w Twoim domu

Jednym z prostych sposobów odpowiedzi na pytanie "Ile paneli słonecznych potrzebuję" jest skonsultowanie się z profesjonalnym instalatorem systemów solarnych, który może dać Ci darmową ocenę domu pod kątem energii słonecznej.

Aby określić średnie zapotrzebowanie na energię w Twoim domu, spójrz na rachunki za media z przeszłości. Możesz obliczyć, ile paneli słonecznych potrzebujesz, mnożąc godzinowe zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię przez godziny największego nasłonecznienia w Twojej okolicy i dzieląc to przez moc panelu. Użyj przykładu z niską mocą (150 W) i wysoką mocą (370 W), aby ustalić zakres (np. 17-42 panele do wygenerowania 11 000 kWh/rok). Należy pamiętać, że wielkość dachu i ilość światła słonecznego, które dociera na dach są również czynnikami.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113