Jeśli planujesz zainstalować system fotowoltaiczny skonsultuj się z firmą, która oferuje system solarny, a nasi profesjonalni eksperci wykonać obliczenia dotyczące ilości i mocy fotowoltaicznej dla Twojego domu za Ciebie.

Aby poprowadzić Cię przez ten proces, dzielimy się kilkoma pytaniami, które możesz chcieć wiedzieć.

Ile watów energii elektrycznej potrzebujesz do użytku domowego?

Przejrzyj swoje poprzednie rachunki za media i ustal średnie zużycie. Sprawdź ile zużywasz kWh. Zanotuj to. Jeżeli na rachunku za media nie ma informacji o zużyciu kWh (kilowatogodzin), sprawdź pierwszy i ostatni/końcowy odczyt licznika i odejmij wcześniejszy odczyt od ostatniego.

Jak obliczyć godzinowe zużycie energii elektrycznej?

Jeśli potrzebujesz znać zużycie dzienne lub godzinowe i jeśli rachunek za energię elektryczną nie pokazuje średniej dziennej, podziel średnią miesięczną lub roczną przez liczbę dni w miesiącu, roku. Ponownie podziel to przez 24, aby poznać średnie godzinowe zużycie energii. Odpowiedź będzie podana w kWh (kilowatogodzinach). Aby wiedzieć, ile energii zużywasz w danym momencie, po prostu pomnóż to przez całkowity czas, w którym energia jest w użyciu.

Kiedy są godziny największego nasłonecznienia?

To będzie miało bezpośredni wpływ na Twoją produkcję energii, na przykład, jeśli mieszkasz w słonecznych państwach, takich jak Hiszpania, czy Włochy, możesz oczekiwać, że otrzymasz więcej godzin światła słonecznego niż w innych miejscach w Europie, w tym Polsce.

Co wpływa na wydajność paneli fotowoltaicznych?

Tutaj jakość panelu słonecznego jest najważniejsza, ponieważ nie wszystkie panele fotowoltaiczne są podobne i występują w mocach od około 150W do 370W. To również zależy od wielkości i wydajności panelu słonecznego, a także od technologii ogniw słonecznych.

Ogniwa słoneczne bez żadnych linii siatki na górze są w stanie wchłonąć więcej światła słonecznego niż tradycyjne ogniwa słoneczne, a także nie mają wpływu na złuszczanie lub rozwarstwienie. Ze względu na te różnice w jakości i wydajności, trudno jest wybrać, które panele słoneczne są bardziej odpowiednie dla Ciebie.

Najbardziej wydajne panele słoneczne będą produkować więcej napięcia i będziemy potrzebować ich mniej, by zainstalować je na dachu, aby uzyskać wystarczającą moc.

Jaki wpływ ma rozmiar paneli słonecznych?

Ważne jest, aby rozważyć rozmiar i liczbę paneli słonecznych, jeśli Twój dach jest mały lub ma nietypowy kształt. Jeśli powierzchnia użytkowa dachu jest duża, można kupić większe panele słoneczne, aby osiągnąć docelową moc. Jeśli jednak powierzchnia ta jest ograniczona lub częściowo zacieniona, wówczas można wybrać mniejsze, ale bardzo wydajne panele słoneczne, aby w pełni je wykorzystać.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113