Japoński producent podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji wyrobów fotowoltaicznych w swoich fabrykach w Malezji i japońskiej prefekturze Shimane.

Spowoduje to wycofanie się firmy z produkcji produktów fotowoltaicznych w trakcie roku fiskalnego 2022, który kończy się w marcu 2022 r., kończąc reformę strukturalną biznesu fotowoltaicznego.

Moduły fotowoltaiczne

Sprzedaż modułów fotowoltaicznych w Japonii i poza nią będzie kontynuowana. Jeśli chodzi o fabrykę w Malezji, Panasonic zaprzestanie produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych w roku 2022. Podczas gdy rozważane jest przeniesienie aktywów takich jak budynek i nieruchomości gruntowe, lokalny podmiot fabryki, Panasonic Solar Energy Malaysia Sdn. Bhd. zostanie zlikwidowany. Panasonic będzie szczerze wspierał pracowników, którzy ucierpieli w wyniku tego procesu, zapewniając środki obejmujące odprawy i pomoc w znalezieniu pracy.

Ogniwa fotowoltaiczne

Jeśli chodzi o fabrykę Shimane w Japonii, produkcja klimatyzatorów (inwerterów), akumulatorów i innych produktów będzie kontynuowana, natomiast produkcja ogniw fotowoltaicznych zakończy się w 2022 roku. W przypadku pracowników zaangażowanych w produkcję ogniw fotowoltaicznych, zatrudnienie zostanie utrzymane poprzez przeniesienie do innych obszarów działalności, w których spodziewany jest wzrost, zasadniczo w obrębie fabryki. Wraz z wycofaniem produkcji, firma twierdzi, że fotowoltaiczne funkcje badawczo-rozwojowe w fabryce Nishikinohama w Kaizuka City, Osaka, zostaną odpowiednio zredukowane, a zasoby ludzkie zostaną przesunięte do innych obszarów wzrostu.

Fotowoltaika

Panasonic twierdzi, że będzie kontynuował sprzedaż modułów fotowoltaicznych pod marką Panasonic w Japonii, zlecając produkcję swoim partnerom produkcyjnym. Na rynku globalnym poza Japonią, firma będzie również kontynuować sprzedaż modułów fotowoltaicznych na zasadzie outsourcingu, tak jak to robiła w Ameryce Północnej.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113