• Kioto Photovoltaics rozwija fotowoltaikę zintegrowaną z budynkami
    16.06.2021

    Kioto Photovoltaics rozwija fotowoltaikę zintegrowaną z budynkami

Austriacki producent modułów fotowoltaicznych Kioto Photovoltaics GmbH wraz ze swoim partnerem handlowym Sonnenkraft GmbH zainwestuje 8,5 mln euro w rozbudowę linii produkcyjnej do 340 MW w swojej siedzibie w St. Veit w Karyntii. Celem jest specjalizacja w fotowoltaice zintegrowanej z budynkami.

Rozwój fotowoltaiki

Sonnenkraft spogląda wstecz na 30 lat doświadczenia w branży solarnej. Dzisiaj firma oferuje kompletny asortyment produktów do ogrzewania, wody i energii elektrycznej i zatrudnia 200 osób w dwóch zakładach produkcyjnych. Kioto Photovoltaics produkuje moduły fotowoltaiczne od 2005 roku, jest liderem na rynku austriackim i dystrybuuje swoje produkty w całej Europie. W związku z kryzysem związanym z koronawirusem, sprzedaż modułów fotowoltaicznych produkowanych w kraju przeżywa obecnie renesans. Konsumenci bardziej niż kiedykolwiek zwracają uwagę na to, skąd pochodzą produkty i wolą inwestować w lokalną technologię niż wspierać zagranicznych producentów.

Energia solarna

Obie firmy, Sonnenkraft i Kioto Photovoltaics, inwestują obecnie 8,5 mln euro w budowę nowej linii produkcyjnej modułów fotowoltaicznych w zakładzie. Pozwoli to na prawie dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnyc. Ze 180 megawatów do 340, co odpowiada produkcji 3000 modułów dziennie.

Zwiększenie mocy fotowoltaicznej

Inwestycja w nową linię produkcyjną ma na celu nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych, ale przede wszystkim dalszy rozwój asortymentu produktów w kierunku atrakcyjnych wizualnie modułów fotowoltaicznych. Celem jest dalszy rozwój fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem, w której moduły fotowoltaiczne są zintegrowane z fasadami budynków, tarasami, wiatami, pokryciami dachowymi lub rozwiązaniami wewnątrzdachowymi.

Otwieranie nowych rynków fotowoltaiki

Dzięki ekspansji fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami firma Sonnenkraft zamierza dotrzeć do nowych grup docelowych, takich jak wykonawcy fasad, firmy zajmujące się obróbką szkła, architekci i projektanci, a tym samym umocnić swoją pozycję rynkową w kraju i za granicą. Przedsiębiorstwo chce trwale ugruntować swoją pozycję specjalisty w dziedzinie fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami i w ten sposób zapewnić sobie konkurencyjność na przyszłość.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113