Wielu właścicieli domów, którzy są zainteresowani przejściem na energię słoneczną, nie jest pewnych, czy mogą sobie na to pozwolić i mogą nie być świadomi, że istnieje kilka sposobów finansowania nowego domowego systemu słonecznego.

Finansowanie kolektorów słonecznych

Kredyt na kolektory słoneczne pozwala na pożyczenie pieniędzy na zakup systemu solarnego. W przeciwieństwie do leasingu, po spłaceniu kredytu jesteś właścicielem systemu i możesz korzystać z jego energii elektrycznej tak długo, jak długo system będzie działał. Pamiętaj, aby to sprawdzić, ponieważ niektóre panele działają znacznie dłużej niż inne, a gwarancje mogą się różnić. Jako właściciel, jesteś również odpowiedzialny za konserwację systemu.

Wiele kredytów słonecznych jest niezabezpieczonych, więc nie potrzebujesz kapitału własnego, aby je uzyskać lub będziesz musiał zastawić swój dom jako zabezpieczenie, ale musisz mieć dość zdrową ocenę kredytową.

Konkurencja na kredyty solarne

Aby uczynić kredyty solarne konkurencyjnymi w stosunku do opcji leasingu, kredytodawcy oferujący kredyty solarne często sprzedają opcje z elastycznymi warunkami spłaty od 5 do 25 lat i stosunkowo niskim oprocentowaniem. Podobnie jak w przypadku leasingu, nie płacąc zaliczki, klienci mogą od razu zaoszczędzić pieniądze, choć często zależy to od długości okresu kredytowania. W przeciwieństwie do leasingu, ponieważ klienci korzystający z kredytu solarnego są właścicielami systemu, jeśli się do niego zakwalifikują, mogą bezpośrednio korzystać z ulg podatkowych i lokalnych zachęt.

Instalacje fotowoltaiczne 

Podczas sprzedaży domu właściciele mogą również spłacić wcześniej zaciągnięte kredyty na kolektory słoneczne lub przenieść je na nowego nabywcę.

Oprócz kredytów na kolektory słoneczne, możliwe jest również opłacenie ich za pomocą tradycyjnych produktów bankowych, takich jak kredyty na remont domu, kredyty hipoteczne, refinansowanie itp. Może to jednak wymagać więcej wysiłku w zależności od znajomości banku w zakresie energii słonecznej i często wymaga większych zabezpieczeń i zastawów.


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113