Oto przykład tego, jak działa domowa instalacja solarna. Po pierwsze, światło słoneczne uderza w panel słoneczny na dachu. Panele zamieniają energię na prąd stały, który płynie do inwertera. Inwerter przekształca energię elektryczną z prądu stałego na prąd zmienny, który można następnie wykorzystać do zasilania domu. Jest to proste i czyste i jest coraz bardziej wydajne i przystępne cenowo przez cały czas.

Korzyści z fotowoltaiki

Co się jednak stanie, jeśli nie będzie Cię w domu, aby korzystać z energii elektrycznej, którą Twoje panele słoneczne generują każdego słonecznego dnia? A co dzieje się w nocy, gdy system solarny nie wytwarza energii w czasie rzeczywistym? Nie martw się, nadal możesz czerpać korzyści dzięki systemowi zwanemu "net metering ".

Typowy system fotowoltaiczny podłączony do sieci, w godzinach szczytu, często produkuje więcej energii niż jeden klient potrzebuje, więc nadmiar energii jest wprowadzany z powrotem do sieci do wykorzystania w innym miejscu. Klient, który kwalifikuje się do pomiaru netto może otrzymać kredyty za nadmiar wyprodukowanej energii i może wykorzystać te kredyty do pobierania z sieci w nocy lub w pochmurne dni. Licznik netto rejestruje energię wysłaną w porównaniu z energią otrzymaną z sieci.

Wykorzystanie źródeł energii

Dodanie magazynowania do systemu solarnego zwiększa te korzyści jeszcze bardziej. Dzięki systemowi magazynowania energii słonecznej klienci mogą przechowywać własną energię na miejscu, co jeszcze bardziej zmniejsza ich zależność od energii elektrycznej z sieci i zachowuje możliwość zasilania domu w przypadku przerwy w dostawie prądu. Jeśli system magazynowania zawiera oprogramowanie monitorujące, oprogramowanie to monitoruje produkcję energii słonecznej, zużycie energii w domu i stawki opłat za energię elektryczną, aby określić, które źródło energii należy wykorzystać w ciągu dnia - maksymalizując wykorzystanie energii słonecznej, zapewniając klientowi możliwość zmniejszenia opłat w godzinach szczytu i możliwość przechowywania energii do późniejszego wykorzystania podczas przerwy w dostawie prądu.

Fotowoltaika

Jeśli chcesz zobaczyć, ile Twój dom lub firma może zaoszczędzić, umów się z nami na stworzenie indywidualnego projektu i wycenę potencjalnych oszczędności.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113