Planujesz instalacje paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz jak obliczyć ile paneli słonecznych będziesz potrzebować, aby zasilić swój dom? Po pierwsze, trzeba będzie określić cele. Czy chcesz wyeliminować zanieczyszczenia? A może chcesz zaoszczędzić pieniądze? Większość Polaków chce zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie eliminując przy tym swój ślad węglowy.

Rozpoznanie potrzeb fotowoltaicznych

Po rozpoznaniu swoich celów musisz wiedzieć, jakie jest zużycie energii elektrycznej w Twoim domu, jaka jest powierzchnia użytkowa Twojego dachu, jaki jest klimat w Twojej okolicy i ile godzin maksymalnego nasłonecznienia otrzymujesz. Ważne jest także, by wiedzieć jakie jest napięcie i wydajność paneli fotowoltaicznych? Zastanów się również czy bierzesz pod uwagę opcję net meteringu?

Kontakt z ekspertem fotowoltaicznym

Innym prostym sposobem na poznanie liczby paneli fotowoltaicznych potrzebnych do zasilania domu jest skonsultowanie się z ekspertem w dziedzinie instalacji solarnych, który może dać Ci bezpłatną ocenę miejsca instalacji solarnej.

Jak wyliczyć zużycie prądu?

Kiedy dowiadujemy się, ile energii zużywa nasz dom, możemy spojrzeć na rachunki za energię elektryczną z przeszłości, a następnie pomnożyć godzinowe zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną przez godziny największego nasłonecznienia na danym obszarze, dzieląc je przez napięcie paneli słonecznych. Tak możemy obliczyć liczbę potrzebnych paneli słonecznych. Możesz użyć zakresu napięcia, tj. niskiego napięcia i wysokiego napięcia, w celu ustalenia zakresu. Możesz również dowiedzieć się, jak dużo światła słonecznego dostaje Twój dach, jaka jest wielkość Twojego dachu oraz jak wygląda kwestia przechowywania baterii słonecznych (w przypadku, gdy chcesz je zakupić).


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113