Możesz zaoszczędzić pieniądze, inwestując w energię słoneczną, ale w rzeczywistości, ile pieniędzy oszczędza system słoneczny? Cóż, w tym przypadku, zespół Lumifil Innovations jest tutaj, aby Ci pomóc, ustalimy to w oparciu o kilka czynników, które przejrzymy na tym blogu.

Systemy solarne mogą zwiększyć koszt Twojej nieruchomości. Co więc należy wziąć pod uwagę?

  • Twoje dzienne zużycie energii,
  • wzór zużycia energii,
  • stawka feed-in tariff w Twojej lokalizacji,
  • rozmiar systemu solarnego, który chcesz zainstalować,
  • Twoja lokalizacja.

Twoje dzienne zużycie energii

Aby ustalić, ile energii zużywasz, sprawdź rachunek za media z ostatniego miesiąca. Zwróć uwagę na kwotę podaną w kWh (kilowatogodzinach), która wskazuje całkowitą ilość energii zużywanej dziennie. Określenie dziennego zużycia energii jest pierwszym krokiem, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy zaoszczędzisz.

Zazwyczaj duże domy lub nieruchomości o większym zapotrzebowaniu na energię elektryczną będą potrzebowały systemu fotowoltaicznego o mocy około 6,6kW lub większej. System PV o mocy 6,6kW jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb energetycznych przeciętnego domu. Jak wspomniano wcześniej, produkcja energii będzie się różnić w zależności od lokalizacji.

Wzór wykorzystania energii

System fotowoltaiczny będzie produkować energię w ciągu dnia, a cokolwiek dodatkowego jest produkowane jest wysyłane z powrotem do sieci (jeśli nie masz systemu magazynowania energii słonecznej). Twój dostawca energii elektrycznej da Ci zniżkę za eksport energii z powrotem do sieci i możesz wykorzystać tę zniżkę, aby zrekompensować swoje rachunki za prąd. Podłączone do sieci systemy solarne są pomocne w sytuacjach, gdy Twój dom potrzebuje więcej energii niż energia produkowana przez Twój system solarny.

Stawka feed-in tariff w fotowoltaice

Większość klientów, którzy podpiszą umowę ze swoim dostawcą energii elektrycznej, otrzyma zapłatę za energię odesłaną do sieci. Dlatego należy skontaktować się z zakładem energetycznym, aby sprawdzić oferty taryfowe. Pamiętaj, że stawki feed-in-tariff mogą się różnić w zależności od stanu; dlatego upewnij się, że uzyskasz najlepsze stawki przed rozpoczęciem kalkulacji inwestycji.

Rozmiar systemu fotowoltaicznego

Większe systemy fotowoltaiczne, takie jak jednostki 6,6kW mogą generować wystarczającą ilość energii niż system solarny o mniejszych rozmiarach. Tak więc, rozmiar systemu słonecznego ma wpływ na pieniądze, które zaoszczędzisz. Zawsze wybieraj system solarny wystarczająco duży, aby spełnić Twoje codzienne potrzeby energetyczne i skrócić okres zwrotu inwestycji. Natomiast, gdy zainstalujesz zbyt duży system solarny, oznacza to, że będziesz eksportować nadmiar energii elektrycznej z powrotem do sieci. Kluczem do oszczędzania pieniędzy jest znalezienie systemu solarnego, który pasuje do wielkości nieruchomości i spełnia Twoje potrzeby energetyczne.

Twoja lokalizacja a fotowoltaika

Polska jest dość dobrze nasłonecznionym miejscem, a Polacy cieszą się ilością światła słonecznego na metr kwadratowy. Dlatego region, w którym mieszkasz, będzie miał wpływ na wytwarzanie energii elektrycznej przez system solarny i ostatecznie na to, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić. Na przykład, jeśli mieszkasz w dobrze nasłonecznionym miejscu na Świecie, to będzie generować więcej energii niż ten sam rozmiar systemu fotowoltaicznego ustawiony w miejscu, gdzie mało świeci słońce.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113