• Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem korzystna dla ochrony środowiska
    31.12.2021

    Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem korzystna dla ochrony środowiska

Przemysł budowlany odpowiada obecnie za 40% rocznej emisji gazów cieplarnianych ze względu na wysoki udział węgla i zapotrzebowanie na energię pochodzącą z węgla. Zintegrowana z budynkiem fotowoltaika (BIPV) jest zrównoważonym rozwiązaniem, które rozwiązuje te problemy i przyczynia się do tworzenia pozytywnego świata. Ta zaawansowana technologia może być wykorzystana w solarnych przegrodach budowlanych, świetlikach, oknach i balustradach balkonowych do produkcji zielonej energii.

Wykorzystanie fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem

Technologia BIPV może być stosowana w niemal każdej konstrukcji budowlanej, takiej jak wieżowce, stadiony, domy mieszkalne, przystanki autobusowe, szklarnie, chodniki, ekrany akustyczne i wiele innych. Wykorzystanie na szeroką skalę tej ekologicznej technologii produkcji energii może przyspieszyć nasze wysiłki w walce z narastającym kryzysem klimatycznym.

Technologie fotowoltaiczne

Technologia solarna ma tradycyjnie wiele ograniczeń w zakresie konstrukcji, rozmiarów i wydajności. Zazwyczaj technologia solarna składa się z niebieskich/czarnych paneli, które są wyraźnie widoczne na konstrukcjach. Mitrex BIPVs stanowi rozwiązanie wielu z tych problemów i nie tylko. W szczególności, panele tej firmy zawierają ogniwa słoneczne umieszczone pomiędzy dostosowywaną warstwą wierzchnią a wysokowytrzymałym podłożem. Materiał ten pozwala na wytwarzanie energii na pionowych fasadach budynków, a jednocześnie jest lekki i trwały.

Indywidualne projekty fotowoltaiczne

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb, często tak ważna cecha materiałów, jest jedną z dodatkowych zalet tego typu rozwiązań, ponieważ są one całkowicie konfigurowalne, zapewniając klientom pełną kontrolę twórczą. Klienci mogą wybierać spośród nieograniczonej gamy wzorów, projektów i kolorów, które mogą być zgodne z ich kreatywną wizją. Dla miłośników kryształów, wzory takie jak Calcutta Marble i Azul Bahia Granite mogą być idealnym rozwiązaniem. Dla miłośników minimalizmu można również naśladować uproszczone linie drewna czy prefabrykatów betonowych.
Produkty te zapewniają kolorową gamę, która nie ogranicza wydajności. Zaawansowany, wielowarstwowy proces powlekania poddaje szkło solarne obróbce kolorystycznej, umożliwiając uzyskanie wysokiej przepuszczalności energii słonecznej, ponieważ minimalna ilość światła słonecznego odbija się od materiału. Solarne panele elewacyjne są odporne na promieniowanie UV, blaknięcie, a ich faktura może być refleksyjna lub matowa, w zależności od wymagań klienta. Warstwa ta posiada również właściwości anty-soiling, dzięki czemu nie gromadzi się na niej brud i kurz, oznacza to, że panele są samoczyszczące i zapewniają dobrą wydajność.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113