Choć gospodarka mocno ucierpiała przez pandemię koronawirusa, zainteresowanie fotowoltaiką nie spadło, a nawet rośnie. Z analizy ekspertów wynika, że aktywność inwestorów oraz osób prywatnych jest coraz lepsza. Wciąż nie brakuje nowych osób, które przekonuje inwestycja w fotowoltaikę i wierzą w przyszłość tej branży.

Rola prosumentów w fotowoltaice

Rynek fotowoltaiczny jest specyficznym działem, gdyż angażuje nie tylko wielkie przedsiębiorstwa, ale także zwykłych konsumentów.

Prosumenci to bardzo ważna część w tym sektorze, gdyż mikroinstalacje w Polsce (i nie tylko) pomagają minimalizować koszty na energię elektryczną w naszych domach. Drugim ważnym czynnikiem jest wpływ na ekosystem. Dynamiczny rozwój ekologii i wiedzy w tym zakresie wzmacnia popularność branży fotowoltaicznej. Ludzie żyją bardziej „eko”, lepiej się odżywają, stawiają domy bliskie naturze, tradycyjne samochody coraz częściej zastępują elektrycznymi, które nie zanieczyszczają tak środowiska. Trend ten daje popyt na coraz to szerszą branże fotowoltaiczna. Panele słoneczne, ławki solarne, samochody i autobusy oraz stacje ładowania ich, sklepy przyjazne naturze, a to dopiero początek w tej jakże przyszłościowej dziedzinie naszego życia.

Dofinansowania na fotowoltaikę

Nawet jeśli wpływ na rozwój fotowoltaiki miały liczne dofinansowania oraz programy, tak nie spowoduje to nagłego spadku zainteresowania energią ze słońca. Coraz więcej potencjalnych klientów przekonuje się do tej inwestycji, gdyż jest bardzo perspektywiczna.

Koronawirus w branży fotowoltaicznej

Rozwój fotowoltaiki nie jest zakłócony, wręcz przeciwnie. Branża fotowoltaiczna jest odporna na wirusa. Patrząc na analizy, dwa kwartały 2020 roku przyniosły więcej projektów PV niż cały 2019 rok. Zainteresowanie projektami farm fotowoltaicznych wśród deweloperów oraz inwestorów wciąż przybiera na sile. Daje to nadzieję na dynamiczny wzrost w tej dziedzinie. Przynosi to wiele pozytywnych rezultatów, od oczywistych, czyli oszczędności na energii elektrycznej, aż po skutki ekologiczne, czyli mniejsze zanieczyszczenie środowiska naturalnego.


Fotowoltaika GrudziądzFotowoltaika KwidzynFotowoltaika BydgoszczFotowoltaika Toruń • Fotowoltaika Świecie • Fotowoltaika Brodnica

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113