• Agrofotowoltaika
    Agrofotowoltaika

    Fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika dla rolników

Instalacje fotowoltaiczne
w gospodarstwie rolnym

Jednym z kluczowych obszarów naszej działalności jest edukacja, wsparcie i współpraca z hodowcami, producentami rolnymi przy inwestycjach w odnawialne źródła energii.

Posiadając wiedzę na temat rynku energetycznego oraz analizując dane i informacje od naszych partnerów z branży agro proponujemy nie tylko produkty, ale gotowe rozwiązania.

Rolnicy doskonale wiedzą, jak ważne przy codziennym funkcjonowaniu jest słońce. Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną wynikające z zastosowania w gospodarstwach rolnych wielu maszyn i urządzeń o dużym poborze energii, determinuje do zastosowania rozwiązań z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznych.

Fotowoltaika dla rolnika

Prąd ze słońca w gospodarstwie rolnym

Fotowoltaika dla rolników

Fotowoltaika dla firm
Rolnicy stawiają na fotowoltaikę

Prawidłowe dopasowanie instalacji, zgodne z zapotrzebowaniem energetycznym gospodarstwa jest kluczem do zagwarantowania niezależności energetycznej na wiele lat.

Możemy być pewni, że w najbliższych latach będziemy świadkami wzrostów cen energii elektrycznej, również dla gospodarstw rolnych. Wg ekspertów, w wariancie optymistycznym wzrost ten wyniesie ok. 20% do 2030 roku, a w pesymistycznym mówimy o wzroście cen nawet o 80% w danym okresie!

Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie zredukować rachunki za energię elektryczną do minimum. Rolnik, który zdecyduje się na inwestycje w panele słoneczne ma dodatkowo możliwość odliczenia do 25% poniesionych kosztów instalacji od podatku rolnego, co jeszcze bardziej zwiększa opłacalność inwestycji.

Gospodarowanie to również wykorzystywanie dostępnych środków i powierzchni w efektywny sposób. Możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na większości budynków gospodarczych i wiat pozwala na zagospodarowanie dotychczas niewykorzystywanych powierzchni.

  • Jesteś zainteresowany?
    Umów się na spotkanie.
    Wykonamy bezpłatny audyt dla Ciebie.

Farmy fotowoltaiczne

Korzyści związane z zastosowania fotowoltaiki przez rolników

Gospodarstwa rolne coraz chętniej decydują się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne. Lista udogodnień z tym związanych jest długa:

systemy on-grid
Oszczędności

Sporo mniejsze rachunki za prąd. Zysk można ukierunkować w rozwój swojej działalności rolnej.

prosumenci
Niezależność energetyczna

Produkcja prądu na swoje potrzeby i obniżka rachunków za prąd z elektrowni.

magazyny energii
Dbanie o środowisko

Produkujesz tzw. zieloną energię, a więc pomijając procesy z wydzielaniem emisji CO2.

Systemy fotowoltaiczne
Korzystanie z terenu

Efektywnie wykorzystujesz wolne powierzchnie - dachy, wiaty, grunty, dodatkowo zarabiając na nich.

Fotowoltaika w Polsce
Amortyzacja

Instalacje fotowoltaiczne podlegają możliwości odpisów amortyzacyjnych.

Fotowoltaika gwarantuje stabilność ceny za prąd
Ulgi

Możesz skorzystać ulgi inwestycyjnej przy podatku rolnym.

Moduły PV
Wizerunek

Gospodarstwo rolne z nowoczesną technologią podwyższa jej standard.

Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna - prąd
w gospodarstwie rolnym

Grupa Lumifil Innovations świadczy szeroki zakres usług dla rolników zainteresowanych fotowoltaiką, dzięki którym można wyprodukować swoją energię elektryczną i wykorzystać ją chociażby do obsługi maszyn rolniczych i innych urządzeń.

Dobierzemy odpowiedni moduły PV, inwertery, czy systemy mocowania, z gwarancją konserwacji oraz serwisowania.

fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika - dofinansowania dla rolników

Rosnące zainteresowanie tzw. agrofotowoltaiką to również większa dostępność w zakresie dofinansowania instalacji fotowoltaicznej. Rolnicy mogą zdobywać zarówno fundusze unijne na ten cel, jak wziąć udział w krajowych programach wsparcia, umożliwiających inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Pomagamy również w kompleksowym wypełnieniu wniosków, aby móc wypełnić wszelkie formalności i skutecznie ubiegać się o dotacje.

Dla rolników będących osobami fizycznymi, przeznaczony jest m.in. program Agroenergia, dla powierzchni rolnych do 300 ha. Aby móc starać się o dofinansowanie, należy mieszkać w danej gminie przez minimum 5 lat na terenie, na którym ma powstać instalacja fotowoltaiczna. Proces wniosków jest dość zaawansowany, jednak kwota dofinansowania fotowoltaiki może wynieść do 40% kosztów kwalifikowanych jako dotacja bezzwrotna. W przypadku posiadania kilku liczników energetycznie, istnieje możliwość ubiegania się o środki więcej niż jeden raz.

Wraz z inwestycją w moduły fotowoltaiczne, koszty Twoich rachunków zaczną spadać. Graficzna symulacja przedstawia możliwy zwrot kosztów po zainwestowaniu 20 tysięcy złotych w instalację fotowoltaiczną.

Zwrot z inwestycji fotowoltaicznej

Źródło: Opracowanie własne

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113