• Panele fotowoltaiczne
  Fotowoltaika

  Twoja własna
  elektrownia słoneczna

Panele fotowoltaiczne

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to stosunkowo młoda, zyskująca coraz większą popularność technologia energetyczna.

Dzięki użyciu specjalnych instalacji, zarówno zwykli mieszkańcy, jak i właściciele firm oraz terenów rolniczych mogą w znaczny sposób obniżyć swoje rachunki za prąd elektryczny, produkując swoją własną energię z promieni słonecznych, do zwykłego, codziennego użytku.

Źródło: Opracowanie własne

Technologia

Z czego składa się instalacja
fotowoltaiczna?

Podstawowa instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku podzespołów:

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Wytworzenie prądu

Panele fotowoltaiczne

Pierwszy i niezbędny element układanki. Słońce dostarcza światło posiadające cząstki (fotony), które wpływają na panele i uwalniają elektrony.

W panelach fotowoltaicznych zawarte są przewodniki z krzemu. Zwykle składają się z dodatniego i ujemnego, tworzą one pole elektryczne - przez które krążą elektrony - dzięki czemu powstaje prąd.

Konwersja energii

Inwerter

Prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne jest prądem stałym, aby zasilić różne urządzenia i urządzenia w domu musimy go zamienić na prąd przemienny.

Za ten właśnie proces odpowiada falownik. Jego rola w tym wszystkim jest tak ważna, że wielu nazywa tę część zespołu „mózgiem systemu”. Falownik przekształca prąd stały na prąd przemienny, odpowiedni do zastosowania w domach, sklepach lub wszędzie tam, gdzie zainstalowany jest zestaw solarny.

Sieć on-grid

Baterie-akumulatory

W fotowoltaice istnieje pojęcie magazynowania energii poprzez akumulatory (potocznie nazywane powerbankami), jednakże znacznie popularniejszą opcją jest korzystanie z sieci on-grid.

Sieć energetyczna umożliwia przesył wyprodukowanej przez Ciebie nadwyżki mocy, abyś później mógł ją wykorzystać. Właściciel instalacji fotowoltaicznej może "odebrać" nawet 80% energii elektrycznej i wykorzystać do swoich potrzeb w domu, czy w firmie.

Sieć off-grid

Wykorzystaj energię ze słońca

Sieć off-grid - w odróżnieniu od rodzaju on-grid - nie jest fizycznym połączeniem instalacji fotowoltaicznej z siecią energetyczną.

W ten sposób nie jest możliwa sprzedaż stworzonej energii do elektrowni, lub późniejszego odbioru przekazanej nadwyżki. Taką opcję - przy pomocy akumulatorów - stosuje się wyłącznie w przypadku niemożliwości podłączenia Twojej fotowoltaiki do sieci.

Panele fotowoltaiczne na dachu

Współpracujemy z najlepszymi firmami

Najlepsi producenci fotowoltaiki


Oferta

Zobacz naszą ofertę

 • Jesteś zainteresowany?
  Umów się na spotkanie.
  Wykonamy bezpłatny audyt dla Ciebie.

Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113