• Panele słoneczne na dachach budynków słynnej sieci handlowej
    28.02.2022

    Panele słoneczne na dachach budynków słynnej sieci handlowej

Sieć sklepów Dino Polska S.A. od dłuższego czasu jest zwolennikiem zielonej energii. Do tej pory 400 placówek zostało wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne, a w planach jest podwojenie tej liczby.

Sieć sklepów Dino

Spółka Dino Polska S.A. to popularna w naszym kraju sieć marketów spożywczych. 18 lutego 2021 roku zakończyła montaż paneli fotowoltaicznych na dachach 400 placówek swojego sklepu. Łączna moc osiągnięta przez wszystkie instalacje to 14 MW. Firma niedawno ogłosiła, że planuje rozpoczęcie drugiego etapu budowy i rozszerzenie przedsięwzięcia o kolejne 400 instalacji.

Michał Muskała, członek zarządu Dino Polska S.A., w swojej wypowiedzi dotyczącej planowanej inwestycji wspomniał, że jednym z priorytetów spółki jest wspieranie proekologicznych rozwiązań i jak najmniejsza ingerencja w środowisko naturalne.

Łączna moc wszystkich 800 instalacji PV ma wynieść 33 MW, co pozwoli nam zredukować roczną emisję dwutlenku węgla do atmosfery o blisko 24 tysiące ton. Według prognoz, panele słoneczne mają pokryć dachy sklepów Dino do końca 2022 roku. Szacowany koszt całej inwestycji wynosi blisko 12 mln złotych.

Fotowoltaika - mniejsze rachunki i troska o środowisko

Przedsięwzięcie spółki Dino Polska S.A. udowadnia, że wśród naszego społeczeństwa rośnie świadomość dotycząca ekologii. Coraz większa liczba przedsiębiorców zarówno małych, jak i tych dużych, decyduje się na korzystanie z zielonej energii, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w ochronę środowiska.

Wśród prosumentów, ulubionym typem ekologicznej elektrowni stały się instalacje fotowoltaiczne umieszczane na dachach. Gwarantują one nie tylko stały dostęp do energii elektrycznej, ale także pozwalają na zagospodarowanie posiadanej już przestrzeni - nie trzeba specjalnie wyodrębniać pod nie gruntu.

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej nie kończą się jednak na ochronie naszej planety. Decydując się na montaż systemu PV, zmniejszasz swoje rachunki za prąd praktycznie do zera. Każdy, kto chciałby stać się niezależnym energetycznie działając przy tym w zgodzie ze środowiskiem, powinien rozważyć montaż paneli słonecznych na swoim dachu.


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113