Najnowszy projekt AGS Airports obejmuje budowę farmy fotowoltaicznej na terenie lotniska w Glasgow. Inwestycja ma pokryć zapotrzebowanie energetyczne całej infrastruktury wraz z otaczającymi je firmami.

Lotnisko w Glasgow

Lotnisko w Glasgow do końca 2023 roku zostanie zasilone w całości zieloną energią. Na całym obszarze o łącznej sumie 30 akrów (co jest ekwiwalentem ponad 12 hektarów), powstanie farma fotowoltaiczna mająca zasilić cały kompleks lotniska wraz z jego sąsiadami. W przybliżeniu, inwestycja będzie produkować energię elektryczną mogącą zasilić 52 000 domów jednorodzinnych. Po skończonej budowie, Glasgow będzie mogło poszczycić się największą w Szkocji farmą fotowoltaiczną znajdującą się na lotnisku.

Lotnisko w Glasgow już od 2018 roku kupowało energię pochodzącą w stu procentach z odnawialnych źródeł, jednak jak zaznaczył Derek Provan, dyrektor naczelny AGS Airports, ich celem jest stanie się w pełni samowystarczalnymi poprzez produkcję własnej energii elektrycznej dla siebie oraz otaczających firm.

Farmy fotowoltaiczne zyskują na popularności

Technologie fotowoltaiczne podbijają świat. Nic w tym dziwnego, wśród ludzi rośnie świadomość ekologiczna i chęć ochrony naszej planety przed szkodliwym wpływem dwutlenku węgla. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak montaż paneli słonecznych. Lotnisko w Glasgow jest tego świetnym przykładem.

Instalacja fotowoltaiczna to jednak nie rozwiązanie skierowane wyłącznie do przedsiębiorców. Każdy może zamienić swoje gospodarstwo domowe w ekologiczne i przyjazne środowisku. Wystarczy zaopatrzyć się w system paneli słonecznych, aby zyskać niezależność energetyczną.

Instalacja PV pobiera moc z odnawialnego źródła energii - Słońca. Nie wytwarza spalin ani szkodliwych pyłów, które mogłyby pogarszać jakość powietrza. W obecnych czasach, montaż instalacji fotowoltaicznej wydaje się najlepszym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także na pomoc naszej planecie.


Copyright © 2021 Lumifil Innovations Sp. z o.o.

Wdrożenie: Studio113